Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

   Jak připravit psa na stříhání?

   Pokud si objednáte službu stříhání psa, nebo i v případě, že se psa rozhodnete vykoupat sami, vždy byste ho měli před koupáním vyčesat. Možná si říkáte, že postačí psa vyčesat až po vykoupání, ale pro opravdu důkladné odstranění zacuchaných chlupů je lepší psa vyčesat i před koupáním. Poté přichází na řadu koupání. Na koupání byste měli použít kvalitní psí šampon. Je dobré si koupit speciální psí šampon, protože lidské šampony nebo mýdlo nadměrně odmašťuje psí pokožku. Pro dokonalé odstranění zacuchané srsti se doporučuje psa česat i během koupání a to kartáčem nebo hřebenem s tupými konci. Když psa důkladně umyjete, je potřeba srst vysušit zcela do sucha a opět do třetice vyčesat. Nedostatečně vyčesaná srst, popřípadě mastná srst by způsobovala problémy při stříhání – výsledek by nebyl tak kvalitní jako u čisté a vyčesané srsti. Navíc mastná srst tupí nůžky. Pokud se vám nechce psa před stříháním koupat a vyčesávat, můžete si objednat nejen stříhání, ale i připravení psa na stříhání, tedy vyčesávání a koupel.

   Stříhací schéma psa

   Stříhací schéma je vzor toho, jak má být váš pes ostříhaný. U dlouhosrstých plemen bývá stříhací schéma plemenným znakem, což znamená, že by pes dané rasy neměl být stříhán jinak, než podle předem daného schématu. Například na psích výstavách je dodržení stříhacího schématu povinné, pokud má konkrétní plemeno nějaké stříhací schéma dané. Pokud máte dlouhosrstého psa nějaké hodně rozšířené rasy, pak nebude problém zjistit si jeho stříhací schéma. Pokud však stříhací schéma neznáte, obraťte se na chovatelský klub vašeho plemene, ti by vám určitě měli poradit. Některá plemena mohou být tak málo rozšířená, že jejich chovatelské kluby v České republice ani nemusí existovat. V takovém případě by vám s hledáním mohl pomoci internet, díky němuž si najdete kontakt na chovatelský klub v zahraničí, chce to ovšem mít dostatečnou jazykovou výbavu. Poradit může také salon pro psy HAFOLAND.

   Proč psa ostříhat?

   Psi se stříhají kvůli účasti na výstavách, ale samozřejmě ne každý pes se zúčastňuje výstav. Hlavním důvodem stříhání srsti je tedy ve většině případů ochrana psa před přehřátím v letních vedrech. Díky ostříhání se v letním horku psovi hodně uleví a může tak být mnohem aktivnější. Představte si sami sebe, jak musíte ve třicetistupňovém vedru nosit kožich – hrozná představa, ne? Rovněž tak vašemu psovi udělá velice dobře, když může na léto svůj kožich "odložit".

   Stříhání psa jen v létě nebo i v zimě?

   Měl by se pes stříhat i v chladnějším období roku či dokonce v zimě, nebo stačí, když se bude stříhat jen v létě? Pokud požadujete, aby srst vašeho psa byla celoročně kvalitní a udržovaná, je lepší provádět každé tři měsíce udržovací střih, díky kterému bude srst stále krásná a nebude se tak zacuchávat. Navíc, pokud psovi srst zkrátíte i v zimě, nebude se na ni lepit tolik sněhu a kratší srst bude také rychleji osychat. Zvláště pak, bydlíte-li ve městě, kde je sníh často velmi špinavý a plný soli nebo odmrazovacích chemikálií, je lepší srst zkracovat i na zimu, aby se na ní nezachycovalo tolik nečistot. Samozřejmě že v zimě by se měl provádět pouze udržovací střih nůžkami a ne stříhání nakrátko holícím strojkem, tak jak se to u některých plemen dělá v létě. Nakrátko ostříhanému psovi by totiž bylo v zimě logicky chladno a mohl by nastydnout.

   Co je to trimování?

   Trimování je druh úpravy psí srsti, při kterém se postupně odstraňuje odumřelá srst. Stejně jako u lidí neustále odumírají vlasy, které následně vypadnou a my je pak najdeme na hřebeni nebo na zemi, tak i u psů celoročně odumírá srst. Pokud bychom psa netrimovali, nijak mu tím neublížíme. Trimování má však obrovskou výhodu právě pro nás – díky trimování psa zbavíme odumřelé srsti ještě před tím, než mu začne odpadávat, díky čemuž zamezíme nadměrnému línání srsti u nás doma. Díky tomu nebudeme muset zvláště v období línání denně vysávat, nebo běhat s lopatkou a smetáčkem. Navíc díky trimování srst získává pevnost, je odolnější, vypadá zdravě a svěže a je celkově kvalitnější.

   Trimovaná srst také rychle regeneruje. I přesto, že trimování psa nijak nebolí, první trimování se doporučuje již v šesti měsících věku štěněte, aby si pes na pravidelné trimování zvykl již od mládí a nebránil se mu. Při trimování se používá několik druhů hřebenů, speciální nůžky a na trimování intimních partií psa se používá pemza. Trimování je vhodné jen u některých typů srsti. Zda je vhodné i u vašeho psa, byste se měli poradit se znalci vašeho plemene nebo s někým, kdo se zabývá úpravou psí srsti. Obecně je trimování vhodné zvláště u psů s delší srstí.

   Novinka!

   Vyčesání hřebenem FURminator odstraní starou srst a podsadu. Nezkracuje a nepoškozuje srst, pouze velmi účinně vyčesává a pomáhá ke zdravější kůži a lesklejší srsti zvířete. Snižuje množství alergenů v prostředí, kde zvíře žije. Péči o srst hřebenem FURminator lze provádět pravidelně po celý rok jednou nebo dvakrát za týden po dobu deseti až dvaceti minut. Je třeba dbát na to, aby srst byla čistá, zcela suchá a nezacuchaná. Opatrnost je nutná na citlivých místech na těle zvířete. Před vyčesáváním pečlivě prohlédněte pokožku zvířete, zda v ní nejsou strupy, poranění otlačeniny apod., a pokud je najdete, vyhledejte pomoc veterináře. Hřebenem FURminator je doporučeno vyčesávat dlouhými pravidelnými tahy po směru růstu srsti a nevracet se opakovaně na stejné místo. Samozřejmě je třeba vyčesávat citlivě a bez většího tlaku, který by mohl způsobit poranění. Při začervenalé, podrážděné kůži je nutné s vyčesáváním hned přestat. Při pravidelném používání hřebenu FURminator budete mít víc času na Vašeho chlupatého přítele, neboť se nebudete muset věnovat uklízení vypadaných chlupů. I salon pro psy HAFOLAND nabízí tento výrobek v několika velikostech.